Akcje Charytatywne

Miło nam Państwa poinformować, że nasze przedszkole było organizatorem dwóch akcji charytatywnych.

ROK 2015.

W ostatni weekend marca 2015 r. nasze przedszkole wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zorganizowało kolejną już Akcję Charytatywną, tym razem na rzecz Aleksandry Zdancewicz.

Ola ma 10 lat i jeszcze nie chodzi, ponieważ urodziła się z poważną wadą ośrodkowego układu nerwowego. Została zakwalifikowana na kilkuetapowy zabieg podcinania mięśni, który nie jest na liście usług refundowanych przez NFZ.

W ramach akcji pod hasłem „Suwałki tańczą dla Oli” odbyły się cztery imprezy.

W piątek – 27 marca – od godz. 14.00 do 17.00 było można pojeździć gokartami przy Zespole Szkół Nr 6, odbył się też charytatywny mecz rugby między uczniami szkoły. Zebraliśmy 279,73 zł.

O godz. 20.00 w Pubie Motocyklowym „Komin” odbył się się koncert charytatywny na którym zebraliśmy 1270,09 zł.

W sobotę – 28 marca – od godziny 12.00 do 17.00 na Hali OSiR odbyły się występy przedszkolaków oraz starszych dzieci. Na wszystkich czekało wiele atrakcji: KINO 7D, dmuchane zamki, fotobudka, gry i zabawy z animatorami, Balonowe Kreacje, Kącik Ratowników Medycznych, Kącik „Mały Inżynier”, Kącik „Socatots”, mecze z Akademią 2012, przejażdżki motocyklami, słodkie przekąski i wiele innych.

Od godziny 18.00 w Hali OSiR w ramach akcji „Suwalczanie są fit!” odbył jest VII Maraton Zumby i fitnessu. Mieszkańcy mogli skorzystać z porad dietetyków, wykonać analizę składu ciała, poćwiczyć. W tym dniu zebraliśmy 15 263,26 zł.

Cykl imprez zakończył się w niedzielę „Piknikiem wiosennym” przy Szkole Podstawowej nr 11 podczas którego zebrano 4 573,16 zł.

W sumie zebraliśmy na leczenie i rehabilitację Oli – 21 386,24 zł.

ROK 2013.

To wtedy wszystko się zaczęło… Do naszego przedszkola trafiła wspaniała, pogodna, radosna Oliwka. Niestety, dziewczynka urodziła się z poważną wadą serca, która nie została rozpoznana w czasie ciąży. Wada wymagała 3-etapowej korekty, a każda z nich niosła ogromne ryzyko dla życia Oliwii, jak również ogromne nakłady finansowe. Mimo tego, iż Oliwka przeszła już kilka skomplikowanych operacji, to jednak – by mogła żyć – potrzebny był kolejny zabieg.

Jako społeczność przedszkola – wspólnie ustaliliśmy, że możemy i musimy pomóc.

Zorganizowaliśmy akcję charytatywną pod hasłem: „Uratuj serce Oliwki”.

Impreza obejmowała kilka inicjatyw rozłożonych w czasie.

Dnia 5 października – na Hali OSiR odbył się IV Charytatywny Maraton Zumby oraz koncert w Pubie Motocyklowym „Komin”, 6 października – również na Hali OSiR odbyły się występy pod hasłem „Dzieci Dzieciom”, podczas którego występowały dzieci z suwalskich przedszkoli. Zakończeniem akcji był dzień 12 października – kiedy to odbyła się zbiórka na meczu siatkówki Ślepsk Suwałki vs. Avia Świdnik. Wszystkie pieniądze zebrane podczas imprez przekazane zostały Fundacji Zdążyć z Pomocą, która przeznaczyła je na leczenie chorego serduszka Oliwki.

Relacja:

NIE SPOSÓB WYMIENIĆ OSOBY I INSTYTUCJE ZAANGAŻOWANE W TE PRZEDSIĘWZIĘCIA, DLATEGO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY POMOGLI NAM W ORGANIZACJI AKCJI CHARYTATYWNYCH, A TAKŻE TYM, KTÓRZY BYLI W TYCH DNIACH RAZEM Z NAMI I WRZUCALI PIENIĄŻKI DO PUSZEK!!!