» STRONA GŁÓWNA » PATRON » Uroczyste Nadanie Imienia 18 maja 2010

Uroczyste Nadanie Imienia 18 maja 2010

W roku szkolnym 2009/2010 zostały poczynione przygotowania do nadania naszej placówce Imienia. Cała Rada Pedagogiczna – jednogłośnie przyjęła, że naszym Patronem będzie Wielki Rodak – Papież Jan Paweł II.

Dnia 18 maja 2010 r. obchodziliśmy Jubileusz 25-lecia istnienia. Ten piękny, uroczysty czas – połączony został z nadaniem imienia naszej placówce - Ojca Świętego Jana Pawła II.

Jesteśmy dumni z tego Imienia, bo wiemy, że opieka takiego Patrona to ogromny zaszczyt dla naszych wychowanków, grona pedagogicznego i rodziców. Wiemy także, że to ogromne zobowiązanie, bo teraz naszym zadaniem jest wcielanie w życie nauk Papieża – Ojca Świętego Jana Pawła II. Jednak słowa, które kierował do nas - rodaków, a także całe dziedzictwo Jego wspaniałego pontyfikatu, stanowią źródło, z którego możemy czerpać bez końca i znajdować odpowiedzi na trudne pytania. Wartości głoszone przez Ojca Świętego Jana Pawła II są głównymi celami wychowawczymi naszej placówki.

W holu naszego przedszkola znajduje się tablica upamiętniająca nadanie Imienia oraz piękny obraz przedstawiający Jana Pawła II z naszym wychowankiem. Każda z sal w naszym przedszkolu ma Kącik Patrona, w którym są zdjęcia Ojca Świętego Jana Pawła II, książki o Nim. Staramy się systematycznie przybliżać naszym wychowankom Jego Sylwetkę, aby wiedziały, że był to Wielki Człowiek. Co roku – w okolicy 18 maja – obchodzimy Tydzień Papieski. Poprzez wspólne oglądanie filmów i prezentacji multimedialnych o Janie Pawle II, występy artystyczne dzieci, Konkurs Wiedzy o Patronie oraz wspólne uczestnictwo we Mszy Świętej w Konkatedrze św. Aleksandra w Suwałkach – dziękujemy za opiekę nad naszym przedszkolem. Staramy się upamiętniać inne ważne daty związane  z Ojcem Świętym: rocznicę urodzin, rocznicę śmierci, rocznicę Pontyfikatu  – zawsze wtedy idziemy pod Pomnik Jana Pawła II, który znajduje się na placu przy Konkatedrze św. Aleksandra w Suwałkach – składamy kwiaty i zapalamy znicze. Młodsze grupy z naszego przedszkola – składają kwiaty pod obrazem Patrona w przedszkolu.

Należymy też do Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Byliśmy obecni na dwóch zjazdach – 23 września 2013 r. - na zjeździe Podlaskiej Rodziny Szkół w Wojewodzinie, zorganizowanym przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Grajewie oraz 17 grudnia 2013 r.- zjeździe Podlaskiej Rodziny Szkół w Filipowie, zorganizowanym przez Zespół Szkół w Filipowie.

Przedszkole nr 3 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Suwałkach to placówka, która ma wspaniałego Patrona. Staramy się być placówką wychowującą w duchu wartości głoszonych przez naszego Patrona, który kładł również duży akcent na ekologię i zdrowy tryb życia. To nasze priorytety, którymi się wyróżniamy i które chcemy przybliżać kolejnym rocznikom wychowanków.