rotrotrotrotrotrotrotrot
Ojciec Święty Jan Paweł II
NASZ ADRES:

PRZEDSZKOLE NR 3 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Suwałkach
ul. Korczaka 4A
16-400 Suwałki
tel. [87] 566 21 57
int
rs
» STRONA GŁÓWNA » DZIAŁALNOŚĆ MISYJNA » Wizyty Misjonarzy
małe litery  średnie litery  duże litery  wysoki kontrast wysoki kontrast

Wizyty Misjonarzy

I Ty możesz pomóc dzieciom misji.  Misjonarz,  franciszkanin Ojciec Rajmund w przedszkolu.

Dzięki uprzejmości Ojców Franciszkanów z parafii Bożego Ciała w Suwałkach, a nade wszystko jej proboszczowi Ojcu Krzysztofowi Świderkowi, w listopada 2012 roku w naszym przedszkolu mieliśmy niezwykłego gościa. Był nim Ojciec Rajmund Marszałkowski OFMConv- franciszkanin, misjonarz posługujący na kontynencie afrykańskim w Tanzanii.
Jako przedszkole pod patronatem wielkiego misjonarza - Błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II założyliśmy, że podejmiemy próbę pomocy dzieciom z innych kontynentów, a szczególnie  tych które najbardziej potrzebują pomocy. Zdawaliśmy sprawę z tego, że jest to wielkie wyzwanie, a tu.w nasze progi zawitał misjonarz.
Ojciec Rajmund posiadający wielki dar umiejętności  kontaktu z ludźmi wprost oczarował nas wszystkich swoją osobą. Szybko nawiązał ciepłe relacje z dziećmi, ucząc nas że istnieje na świecie język, którym można porozumieć się z każdym człowiekiem. Jest to język miłości.
Ojciec Rajmund przybliżył życie dzieci  w Afryce. Podkreślił, że tam ludziom  żyje się bardzo trudno. Brakuje wody, żywności i lekarstw. Bieda najbardziej dotyka  dzieci, które mimo, iż od najmłodszych lat pomagają swoim rodzicom, często są niedożywione, umierają z głodu i pragnienia. Nieraz przemierzają dziesiątki kilometrów, by przynieść wodę dla rodziny. Ich marzenia to przede wszystkim chęć zjedzenia choć kromki chleba. A mimo to  afrykańskie dzieci  są radosne, serdeczne, gościnne, pozbawione egoizmu.
Dzieci z Tanzanii pragną uczyć się, gdyż jak przekazał nam Ociec Rajmund   wówczas będą miały większą szansę na uzyskanie pracy, a przez  to będą mogły pomóc  rodzicom i licznemu rodzeństwu. Jednak za naukę trzeba płacić. 
Ojciec Rajmund poruszył serca wszystkich - naszych podopiecznych, personelu i   rodziców. Odpowiadając na potrzebę misji zadeklarowaliśmy naszą pomoc, mianowicie  objęliśmy opieką dwoje dzieci z Tanzanii.  Jest to możliwe dzięki programowi "Adopcja na odległość". Kwota około 100 zł. miesięcznie pomoże w utrzymaniu oraz opłacie nauki dziecku. Pomoc można zadeklarować na 1 rok, 3 lata lub 9 lat. Ponadto przedszkole zbiera znaczki pocztowe, zużyte telefony komórkowe przeznaczone na misje. Na stronie internetowej  i tablicy przedszkolnej umieszczane są informacje dotyczące pomocy dzieciom z Afryki.
Również rodzice czynnie biorą udział w akcji pomocy, ponadto chcą  indywidualnie zaadoptować dziecko z Afryki, za wszystko serdecznie dziękujemy.
Mamy nadzieję, że podjęte przez nas przedsięwzięcia po stokroć zaowocują.
Z całego serca bardzo dziękujemy Ojcu Rajmundowi Marszałkowskiemu OFMConv za obecność w naszym przedszkolu, a Ojcom franciszkanom z Suwałk - za umożliwienie pobytu ojca Rajmunda. Mamy wielką nadzieję, że Ojciec Rajmund odwiedzi nas ponownie przybliżając afrykańską rzeczywistość. 

Wpis o. Rajmunda do Kroniki Przedszkolnej...
 
 
Dnia 10 kwietnia 2014 r. odwiedził nas inny Ojciec - Franciszkanin Wojciech Łepkowski, Misjonarz z Tanzanii. Opowiadał on dzieciom o sytuacji najmłodszych tam żyjących, o ich zyciu, zwyczajach. Pokazywał zdjęcia oraz filmy ze swoim udziałem oraz udziałem swoich podopiecznych.
 
 
 
 
Przedszkolaki ładnie podziękowały Ojcu Wojciechowi za wizytę i poświęcony nam czas. Były śpiewy, tańce oraz upominki.
 
 
Dnia 22 października 2014 r. odwiedziła nas  s. Teresa Raczkowska - salezjanka, misjonarka posługująca w Sudanie. Siostra przybliżyła życie dzieci mieszkających w Afryce, oraz uwrażliwiała na pomoc ludziom potrzebującym...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© 2004-2014 Przedszkole numer 3 w Suwałkach im. Ojca św. Jana Pawła II
Pokaż stronę w pełnej wersji
DESIGN BY ONAVI