» STRONA GŁÓWNA » BAWIĘ SIĘ W DOMU logopedia

BAWIĘ SIĘ W DOMU logopedia

Dzień dobry,

na ćwiczeniach logopedycznych nadal tematyka wiosenna, a właściwie wiosenne robaczki:

1. Ćwiczenia aparatu artykulacyjnego i fonacyjne z Biedronką Siedmiokropką (6 kart)- dziecko powtarza głośno i wyraźnie samogłoski, które mówi biedronka (karty są w kolejności: a, e, i, o, u, y), z przesadnym ułożeniem warg. Samogłoski możemy przeciągać np. aaaaaaa… lub mówić krótko np. a-a-a, możemy mówić cicho- głośno. Gdy już dziecko będzie rozpoznawało układ warg można się bawić w zgadywanki np. jaką głoskę mówi biedronka ?
  2. Ćwiczenia aparatu artykulacyjnego „ Wiosenne ćwiczenia” ( 1 karta)- wykonujemy ćwiczenia zgodnie z opisem pod obrazkiem.
  3. Rozpoznawanie samogłosek „Zaprowadź pszczółkę do jej kwiatka” (2 karty)- dziecko rozpoznaje, która pszczółka pasuje do kwiatka, chodzi o rozpoznanie takich samych samogłosek, wyraźne ich wypowiedzenie i połączenie(  paluszkiem lub wyciętych kart).
  4. Układanie zdań z głoską /ż/ dla 6-latków (2 karty)- na biedronce są umieszczone obrazki, trzeba je nazwać i ułożyć z nimi zdania.

Oczywiście nie może zabraknąć artykułu dla rodzicówTym razem słów kilka o niemowlęcym typie połykania, które niestety czasami jest obecne również u starszych dzieciObserwujmy swoje dzieci, a w razie wątpliwości zawsze konsultujmy się ze specjalistą. Link: https://upload.latest.facebook.com/stomatologiaoziemczuk/posts/1069409890065993

Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia.

Elżbieta Korsak