» STRONA GŁÓWNA » Akcje Charytatywne

Akcje Charytatywne

Miło nam Państwa poinformować, że nasze przedszkole było organizatorem dwóch akcji charytatywnych.

ROK 2015.
W ostatni weekend marca 2015 r. nasze przedszkole wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zorganizowało kolejną już Akcję Charytatywną, tym razem na rzecz Aleksandry Zdancewicz.
Ola ma 10 lat i jeszcze nie chodzi, ponieważ urodziła się z poważną wadą ośrodkowego układu nerwowego. Została zakwalifikowana na kilkuetapowy zabieg podcinania mięśni, który nie jest na liście usług refundowanych przez NFZ.
W ramach akcji pod hasłem „Suwałki tańczą dla Oli” odbyły się cztery imprezy.
W piątek - 27 marca - od godz. 14.00 do 17.00 było można pojeździć gokartami przy Zespole Szkół Nr 6, odbył się też charytatywny mecz rugby między uczniami szkoły. Zebraliśmy 279,73 zł.
O godz. 20.00 w Pubie Motocyklowym „Komin” odbył się się koncert charytatywny na którym zebraliśmy 1270,09 zł.
W sobotę - 28 marca - od godziny 12.00 do 17.00 na Hali OSiR odbyły się występy przedszkolaków oraz starszych dzieci. Na wszystkich czekało wiele atrakcji: KINO 7D, dmuchane zamki, fotobudka, gry i zabawy z animatorami, Balonowe Kreacje, Kącik Ratowników Medycznych, Kącik "Mały Inżynier", Kącik "Socatots", mecze z Akademią 2012, przejażdżki motocyklami, słodkie przekąski i wiele innych.
Od godziny 18.00 w Hali OSiR w ramach akcji „Suwalczanie są fit!” odbył jest VII Maraton Zumby i fitnessu. Mieszkańcy mogli skorzystać z porad dietetyków, wykonać analizę składu ciała, poćwiczyć. W tym dniu zebraliśmy 15 263,26 zł.
Cykl imprez zakończył się w niedzielę „Piknikiem wiosennym” przy Szkole Podstawowej nr 11 podczas którego zebrano 4 573,16 zł.
W sumie zebraliśmy na leczenie i rehabilitację Oli - 21 386,24 zł.

Znalezione obrazy dla zapytania suwałki tańczą dla oli

ROK 2013.
To wtedy wszystko się zaczęło... Do naszego przedszkola trafiła wspaniała, pogodna, radosna Oliwka. Niestety, dziewczynka urodziła się z poważną wadą serca, która nie została rozpoznana w czasie ciąży. Wada wymagała 3-etapowej korekty, a każda z nich niosła ogromne ryzyko dla życia Oliwii, jak również ogromne nakłady finansowe. Mimo tego, iż Oliwka przeszła już kilka skomplikowanych operacji, to jednak - by mogła żyć - potrzebny był kolejny zabieg.
Jako społeczność przedszkola - wspólnie ustaliliśmy, że możemy i musimy pomóc.

Zorganizowaliśmy akcję charytatywną pod hasłem: "Uratuj serce Oliwki".
Impreza obejmowała kilka inicjatyw rozłożonych w czasie.
Dnia 5 października - na Hali OSiR odbył się IV Charytatywny Maraton Zumby oraz koncert w Pubie Motocyklowym "Komin", 6 października - również na Hali OSiR odbyły się występy pod hasłem "Dzieci Dzieciom", podczas którego występowały dzieci z suwalskich przedszkoli. Zakończeniem akcji był dzień 12 października - kiedy to odbyła się zbiórka na meczu siatkówki Ślepsk Suwałki vs. Avia Świdnik. Wszystkie pieniądze zebrane podczas imprez przekazane zostały Fundacji Zdążyć z Pomocą, która przeznaczyła je na leczenie chorego serduszka Oliwki.

Relacja:

NIE SPOSÓB WYMIENIĆ OSOBY I INSTYTUCJE ZAANGAŻOWANE W TE PRZEDSIĘWZIĘCIA, DLATEGO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY POMOGLI NAM W ORGANIZACJI AKCJI CHARYTATYWNYCH, A TAKŻE TYM, KTÓRZY BYLI W TYCH DNIACH RAZEM Z NAMI I WRZUCALI PIENIĄŻKI DO PUSZEK!!!